DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

Dnia 12 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośniewicach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tym razem uroczystość zaczęła się od części artystycznej, a rozpoczął ją polonez w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły – pierwszoklasistów.

Następnie grupa uczniów klas ósmych, uczęszczająca na zajęcia innowacyjne z zakresu edukacji teatralnej i filmowej, zaprezentowała nieme widowisko sceniczne – pantomimę pt. „Jeden dzień z życia pewnej szkoły”. Młodzi artyści za pomocą gestu, mimiki i ekspresji ciała pokazali różne charaktery nauczycieli, różny sposób przekazywania mądrości, a także różne podejście uczniów do zdobywania wiedzy.

Wśród nauczycieli można było spotkać nauczyciela „nudnego”, „strasznego”, ale również „wesołka i kumpla”. Wśród uczniów zaś złaknionych wiedzy kujonów oraz sennych, znudzonych nauką młodych ludzi.

Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa, słowa uznania oraz owacje na stojąco. Pantomima natomiast okazała się wspaniałym tworzywem wyzwalania aktorskich talentów. Aktorzy nie tylko świetnie odegrali swoje role, ale również nieźle poradzili sobie z zatańczeniem kankana oraz wykonaniem „tańca łabędzi” z baletu „Jezioro łabędzie” P. Czajkowskiego.

Miłośnicy sztuki chętnie angażują się w przygotowanie przedstawień, gdyż wiedzą, że żadna praca tak nie uszczęśliwia człowieka, jak praca twórcza. Przedstawienie przygotowały panie Urszula Herłazińska i Monika Pachlińska, zaś oprawę muzyczną zapewnił pan Waldemar Hyzopski.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Anna Banasiak, która złożyła wszystkim pracownikom serdeczne życzenia oraz wręczyła Nagrody Dyrektora.