główna zawartość strony

Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

W ramach tego Pani Aleksandra Marciniak, pedagog szkolny przeprowadziła w klasach I-III zajęcia edukacyjne promujące bezpieczne i pozytywne wykorzystanie nowych technologii przez uczniów. W klasach IV – VI zajęcia przeprowadził Pan Arkadiusz Sochala, nauczyciel informatyki. Podczas zajęć wykorzystano scenariusz zajęć i filmy edukacyjne m.in. „Owce w sieci”, „Tunio i Zużka poznają Internet”, „3… 2… 1 … Internet”.

Dla rodziców przygotowaliśmy niezbędne informacje i porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci.

DBI obchodzony jest w tym roku pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, Minister Cyfryzacji Annę Streżyńską, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

DBI 2017 Artykuł
DBI 2017 Artykuł
DBI 2017 Artykuł
DBI 2017 Artykuł
DBI 2017 Artykuł
DBI2017 Artykuł

Informacje dla rodziców

DBI 2017 Artykuł