główna zawartość strony

Drugie klasy w teatrze

W dniu 06.04.2022r. uczniowie klas IIA i IIB uczestniczyli w wycieczce do KDK-u i obejrzeli tam spektakl teatralny pt. ,,Dzieci Króla Baśni’’ przygotowany przez Teatr ARTENS z Wrocławia.

Podczas spektaklu uczniowie mieli okazję poznać trójkę dzieci, które kłócą się i przezywają, wytykając sobie zewnętrzne cechy swojego wyglądu. Wtedy Król Baśni daje im nauczkę i zmienia je w postaci z bajek: w Pinokia z wielkim nosem (tego, który wyśmiewał nos), Plastusia z wielkimi, odstającymi uszami (tego, który wyśmiewał uszy i Grubą Dynię( tego kto wyśmiewał tuszę). Aby odzyskać swój dawny wygląd bohaterowie muszą odnaleźć i błagać Króla Baśni o zdjęcie zaklęcia. Wyruszają więc w nieznaną, pełną przygód podróż. Spotkania ze Złotym Cukierkiem, Złym Lichem i Wschodnim Wiatrem uczą dzieci tolerancji, odwagi, współpracy i przyjaźni. Po zdobyciu tych WARTOŚCI pojawia się Król Baśni i zdejmuje czar a dzieci wracają do radosnej zabawy.

Wspaniała gra aktorska, scenografia, kolorowe kostiumy aktorów, rytmiczne piosenki, światła laserów i inne efekty podobały się widzom i pozwoliły głośno wyrażać swoje emocje. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone i uśmiechnięte. Oby spektakl i finał z pochwałą różnorodności i przyjaźni pozostał jak najdłużej w pamięci uczniów - każdy człowiek jest wyjątkowy, ważny i potrzebny właśnie taki jaki jest.

Dziećmi w czasie wycieczki opiekowali się : p. Ewa Kubiak, p. Agnieszka Kolasińska, Maria Lewandowska i p. Tomasz Sobczak.