Doświadczenia i eksperymenty na lekcji przyrody w klasie Ia

Uczniowie klasy Ia z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji przyrody, podczas której mieli okazję przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty. Główną bohaterką tych zajęć była woda. Na podstawie zgromadzonej już wiedzy o konieczności dbania o czystość środowiska oraz według własnych pomysłów , przy użyciu zgromadzonych materiałów budowali swoje „małe oczyszczalnie wody”.

Po zakończeniu tej części doświadczenia uczniowie wzajemnie oceniali efekty swojej pracy. Każda grupa wyjaśniła w jaki sposób filtrowała wodę , aby uzyskać jak najlepszą jej czystość i przejrzystość. Kolejna część lekcji to były eksperymenty ukazujące właściwości wody. Przy użyciu kolorowych cukierków oraz wody uczniowie stworzyli przepiękną tęczę na talerzu. Udowodnili tym samym, iż woda działa jak swego rodzaju rozpuszczalnik. Przy użyciu pryzmatu oraz latarki próbowaliśmy stworzyć naszą klasową tęczę.

Pod koniec zajęć uczniowie w doskonały sposób dokonali podsumowania zgromadzonej wiedzy. Spisali się na medal!!!