Czytelnicza sztafeta szkół - klasy I-III

„Czytelnicza sztafeta szkół” to nazwa akcji czytelniczej zorganizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Łodzi filia w Kutnie w której wzięła udział nasza szkoła.

22.10.2018r. dołączyliśmy do szkół z powiatu kutnowskiego, które także biorą udział w tym ciekawym projekcie.

Zaprosiliśmy uczniów z klas I – III do wysłuchania fragmentów ciekawej książki czytanej na głos przez nauczyciela. O zaletach głośnego czytania dzieciom książek, pisano i mówiono już bardzo wiele: rozwija umysł, uczy koncentracji, zwiększa zasób słownictwa, bawi i uczy. Uczniowie z ciekawością wysłuchali przygód „Detektywa Pozytywki” oraz czynnie włączyli się razem z bohaterem w rozwiązywanie zagadek. Biblioteka szkolna poleca młodszym czytelnikom lektury pióra Grzegorza Kasdepke, który jest jednym z najpoczytniejszych pisarzy dla dzieci i młodzieży.

W naszej szkole akcji „Czytelnicza sztafeta szkół” wzięło udział 132 uczniów z klas młodszych.

„Czytelnicza sztafeta szkół” zorganizowana została z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Następna „Czytelnicza sztafeta szkół” już za rok – do zobaczenia.