„Czytanie jest the best”

W dniu 11 maja 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Krośniewicach odbyło się Pasowanie na Czytelnika, na które przybyli uczniowie klas pierwszych naszej szkoły z wychowawczyniami panią Agnieszką Morawską, Katarzyną Pietrzak i Marią Lewandowską.

Pierwszoklasistów i zaproszonych gości powitała pani Małgorzata Smolczewska - Gałka kierownik biblioteki. Po krótkiej części artystycznej przedstawionej przez dzieci i złożeniu przyrzeczenia, Pasowania na Czytelnika dokonała burmistrz Krośniewic pani Julianna Barbara Herman. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszaki otrzymały książki i pamiątkowe dyplomy. Ostatnim punktem programu były zabawy integracyjne przygotowane przez panią Jadwigę Woźniak i panią Annę Ociepę.

Dla wielu dzieci było to pierwsze spotkanie z biblioteką ale po tak miłym i pełnym wrażeń przyjęciu z pewnością nie będzie ono ostatnim.