Czas refleksji i zadumy

W ramach lekcji religii uczniowie klas piątych, szóstych i siódmej Szkoły Podstawowej w Krośniewicach odwiedzili cmentarz parafialny.

Posprzątali Grób Nieznanego Żołnierza, Więźniów Politycznych, Żołnierzy Pomordowanych na Wschodzie i zapalili znicze, jako wyraz pamięci oraz szacunku dla bohatersko poległych żołnierzy. W ten sposób uczczcili pamięć zmarłych za naszą ojczyznę. Miesiąc listopad jest miesiącem refleksji i zadumy nad przemijalnością i kruchością naszego życia. Swoją modlitwą obejmujemy w tym szczególnym czasie osoby, które zakończyły już swoje ziemskie pielgrzymowanie. Uczniowie klas piątych zapalili znicze i odmówili modlitwę nad grobem kolegi z klasy Oskara Nowaka, który zginął cztery lata temu w wypadku samochodowym. Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka.

Sprzątanie cmentarza Artykuł