Bezpieczna zima z WOPR

W dniu 24 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośniewicach odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Bezpieczna zima z WOPR”. Projekt poświęcony był bezpiecznym zachowaniom na lodzie (ratownictwo i samoratownictwo).

Zakres tematyczny projektu obejmował między innymi :

• opis form spędzania czasu wolnego na lodzie,
  • sprzęt wykorzystywany w ratownictwie lodowym,
  • podstawową wiedzę na temat lodu (budowa, struktura),
  • warunki wejścia na lód,
  • wyposażenie osobiste wchodzącego na lód,
  • postępowanie i przygotowanie przed wejściem na lód,
  • postępowanie świadka niebezpiecznego zdarzenia na lodzie,
  • postępowanie poszkodowanego, który uległ wypadkowi na lodzie.

Dla pełnego zobrazowania prezentowanych treści, zajęcia edukacyjne zostały wzbogacone o emisję filmów traktujących na temat ratownictwa i samoratownictwa lodowego, w tym prezentujące rzeczywiste sytuacje, które zostały sfilmowane i najpełniej oddają grozę sytuacji w przypadku załamania się lodu pod osobą na nim przebywającą.

Zajęcia prowadził Pan Bogdan Lewandowski, ratownik z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego wypoczynku podczas zimowych ferii.