Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 2 października br. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszem policji, Panią Edytą Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Tematem spotkania była prelekcja na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Pani policjantka omówiła podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, przypomniał zasady prawidłowego korzystania z autobusu szkolnego, zasady obowiązujące w czasie podróży samochodem lub rowerem. Funkcjonariusz policji zwróciła uwagę na konieczność noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Poruszyła również temat bezpieczeństwa w sieci oraz jak zapobiegać pogryzieniom przez nieznajome psy.

Wszystkie pierwszaki brały aktywny udział w pogadance i zadawały dużo pytań. Uczniowie otrzymali kolorowe odblaski. Spotkanie przybliżyło dzieciom poznanie podstawowych zasad ruchu drogowego oraz uwrażliwiło na zagrożenia czyhające na drodze, w domu oraz w Internecie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Spotkanie koordynowała Pani Aleksandra Marciniak, pedagog szkolny przy ścisłej współpracy z wychowawcami klas pierwszych z Panią Marią Lewandowską oraz Panią Agnieszką Tylak.