Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 2 października w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszem policji, Panem Piotrem Grzankowskim z Komisariatu Policji w Krośniewicach. Tematem spotkania była pogadanka na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły”.

Pan policjant omówił podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, przypomniał zasady prawidłowego korzystania z autobusu szkolnego, zasady obowiązujące w czasie podróży samochodem lub rowerem. Funkcjonariusz policji zwrócił uwagę na konieczność noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Poruszył również temat bezpieczeństwa w sieci. Wszystkie pierwszaki brały aktywny udział w pogadance. Zadawały dużo pytań. Spotkanie przybliżyło dzieciom poznanie podstawowych zasad ruchu drogowego oraz uwrażliwiło na zagrożenia czyhające na drodze, w domu oraz w Internecie.