Andrzejki - czas wróżb

Nalewajcie wosku na wodę, ujrzyjcie swoją przygodę…

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej szkole przybrał formę Andrzejkowych Wróżb. Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj przepowiadania przyszłości i wybrali ku temu przedpołudnie 29 listopada 2019r. Na uczniów klas I-VI czekały specjalnie przygotowane na tę okazję wróżby, dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. pierścionek – oznacza w przyszłości małżeństwo, moneta – bogactwo, klucze – dobrobyt i szczęście, cukierek – dobre i słodkie życie) każdy mógł „poznać swoją przyszłość”. Nie zabrakło oczywiście wróżenia z wosku. Jednym z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wylosować przyszły zawód, czy poznać imię swojej sympatii. Wróżby andrzejkowe, które przygotowały uczennice VIII klas pod opieką pani Doroty Klarzak, dały dzieciom wiele powodów do radości i uśmiechu. Andrzejki, które przygotowała świetlica szkolna, stały się wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieZdjęcia