A może na farmację …?

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klasy VIIc wraz z wychowawczynią panią Marleną Wysocką w dniu 20.10.2023 r. wybrali się do apteki „Elfarm” w Krośniewicach.

dav

Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Uczniowie zwiedzili poszczególne pomieszczenia, w których są przygotowywane i przechowywane leki. Mieli również okazję zobaczyć zabytkową wagę apteczną wraz z odważnikami i pęsetą oraz nowoczesne urządzenia służące do odmierzania składników potrzebnych do wyrobu leków. W ramach poznawania zawodów uczniowie mieli okazję poznać wymagania i predyspozycje potrzebne do pracy w aptece.

Dziękujemy właścicielom oraz panu Łukaszowi Matusiakowi za miłe przyjęcie i przekazanie wielu przydatnych informacji.

Artykuł