główna zawartość strony

101 rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu 8 listopada 2019r. wszyscy uczniowie z naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn narodowy z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę (zdjęcia w Galerii).

Rok temu z okazji 100 - lecia Niepodległości zainaugurowaliśmy wspólne śpiewanie hymnu narodowego przez wszystkich uczniów i tę piękną szkolną tradycję kontynuujemy.

Uczniowie nasi znają znaczenie i doniosłość tego ważnego święta. Uczą się o nim na lekcjach historii a także języka polskiego. Na zajęciach plastyki tworzą piękne prace dotyczące odzyskania suwerenności przez nasz kraj (Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniezdjęcia w Galerii). Można na nich zobaczyć postacie bohaterów niepodległościowych oraz symbole narodowe tak ważne dla nas Polaków. Prace uczniów są wyeksponowane na korytarzach w naszej szkole. Na zajęciach świetlicowych uczniowie wykonywali także kotyliony, które dumnie prezentowali podczas śpiewania hymnu przed budynkiem szkolnym. Budynek naszej szkoły również był odświętnie udekorowany flagami narodowymi.