Warsztaty ze zwierzętami

W tym roku w naszej szkole odbyły się dwukrotnie warsztaty przyrodnicze tzw. lekcje przyrody z udziałem żywych zwierząt. Pierwsze zajęcia odbyły się 20 kwietnia z surykatkami i żółwiem, a drugie 9 maja z sowami.

W czasie warsztatów, opiekunka zwierząt przekazała uczniom dużo ciekawych informacji na temat danego zwierzątka. Dzieci miały również możliwość dotknięcia, pogłaskania, czy potrzymania na rączkach zwierzątek, których nie spotykają na co dzień. Warsztaty przyniosły uczniom wiele pozytywnych emocji i radości, których nie dadzą ,,suche” informacje z książki. Kontakt ze zwierzętami to świetny sposób na zaszczepienie u dzieci miłości do przyrody. Obcowanie ze zwierzętami uczy empatii i szacunku do otaczającego nas świata. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku takich lekcji będzie więcej.

Zdjęcia do relacji z warsztatów wykonano przy pomocy sprzętu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości"

Artykuł