Kwiecień - miesiącem wiedzy na temat autyzmu

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, które wprowadza zmysły w błąd.

Trudno jest nam to sobie wyobrazić, ale jeszcze trudniej jest żyć z autyzmem. Nasza szkoła każdego roku solidaryzuje się z osobami z autyzmem. Podczas zorganizowanych warsztatów psychoedukacyjnych w kwietnie uczniowie klas pierwszych i piątych zapoznali się z tematyką autyzmu, z charakterystycznymi cechami osób z autyzmem m.in. relacje społeczne, komunikowanie się, zachowania, upodobania osób z autyzmem. Celem warsztatów było: uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób ze spektrum autyzmu, pogłębienie wiedzy na temat samego siebie, rozwijanie empatii, otwartości na niepełnosprawność innych osób, likwidowanie barier i uprzedzeń, poznanie sposobów wspierania osób ze spektrum autyzmu. Warsztaty przygotowały i prowadziły Pani Julia Gołaszewska – psycholog i Pani Aleksandra Marciniak – pedagog.

NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU!

Zachęcamy do obejrzenia krótkich filmów przedstawiających funkcjonowanie osób ze spektrum autyzmu:

Filmy te, są wprowadzeniem do tematyki autyzmu, mają na celu podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji.

Uczestnicy warsztatów Artykuł