Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych

W dniach od 12 do 16 września 2022 r. w naszej szkole odbył się Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Głównym organizatorem akcji była pani Anna Bartniak. Akcja miała na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat chorób zakaźnych, w tym szczepień i higieny osobistej. Podczas tygodnia profilaktyki uczniowie klas IV-VIII wykonali piękne i wymowne plakaty, które zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach. Wykonane przez młodzież prace informowały o tym, jak prawidłowo dbać o własne zdrowie i chronić siebie oraz innych przed chorobami zakaźnych, w szczególności w czasie podniesionego ryzyka przeziębień.

W klasach przeprowadzone zostały pogadanki związane z profilaktyką chorób zakaźnych, kształtujące postawę odpowiedzialności za zdrowie własne oraz innych osób. W sytuacji intensywnego rozwoju chorób zakaźnych, wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

Plakat Artykuł