Z rybami na ty

Słońce nad łowiskiem we Frankach świeci zawsze najpiękniej, kiedy odbywają się tam zawody wędkarskie. Przecież to już tyle lat, od kiedy młodzi wędkarze uczą się tu prawdziwej rywalizacji, zasad fair play, uszanowania rywala, sędziego i werdyktu. A wszystko to dzieje się w pięknej scenerii, jaką okrywa to miejsce przyroda. Uczniowie z radością czekają więc na czerwiec i najważniejszy przedwakacyjny komunikat, że za kilka dni zawody. Trzeba zatem zacząć przygotowania sprzętu i kumulować w głowach ducha rywalizacji.

Kiedy zostanie ogłoszony werdykt, czas na medale, puchary i dyplomy. Za chwilę gry i zabawy, a po nich uczta dla podniebienia, czyli najwspanialsza na świeci grochówka, świeżutkie bułeczki, kiełbasa z grilla i orzeźwiająca woda mineralna. Same delicje.

Chcemy tak jeszcze i jeszcze. A dziś za wszystko Panom wędkarzom – organizatorom zawodów gorąco dziękujemy.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach