Wycieczka uczniów kl III do Gniezna

W dniu 29.10.2021r. uczniowie klas III wraz z opiekunami: p. R. Kłopską, p. M. Pilarską, p A. Morawską oraz p. A. Banasiak – dyrektorem SP nr 1 w Krośniewicach wzięli udział w wycieczce do Gniezna. Dzieci zwiedziły fabrykę bombek - zapoznały się z działami fabryki i z technologią ich produkcji. Uczniowie zobaczyli jak powstają bombki w dmuchalni, a także jak artyści nadają gotowym bombkom niepowtarzalny wygląd. Każdy uczestnik na zakończenie pobytu w fabryce otrzymał prezent (bombkę imienną). Dzieci uczestniczyły warsztatach, gdzie każde z nich mogło samodzielnie malować i ozdabiać bombki, które po wykonaniu mogli zabrać ze sobą. Każdy też mógł sobie zakupić piękne, kolorowe bombki w sklepie. astępnie autokarem przejechaliśmy do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie dzieci dowiedziały się o początkach powstania pierwszej stolicy Polski – Gniezna oraz o życiu ludzi w tamtych czasach. Odbyli też pouczającą lekcję muzealną dotyczącą powstania naszego państwa. Po zwiedzeniu muzeum wraz z opiekunami udali się do Katedry Gnieźnieńskiej, gdzie czekał przewodnik, który opowiedział historię drzwi gnieźnieńskich i historię św. Wojciecha. Następnie zwiedzili katedrę. Po zwiedzeniu katedry dzieci zakupiły sobie pamiątki z tego miasta. Na koniec wycieczki udali się na posiłek do MacDonalds,a. Do Krośniewic dotarliśmy w dobrych humorach, gdzie każde dziecko zostało odebrane przez rodziców.