Szkoła do hymnu

11 listopada 2021 r. obchodzimy 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości – dzień szczególnie ważny i uroczysty.

Dziś tj. 10 listopada, w przeddzień tego święta o godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły zebrali się na placu przed szkołą. Wszyscy odświętnie ubrani, poważni i dostojni czekali na pierwsze słowa Pani Dyrektor. A były to słowa szczególne. Mówiły o patriotyzmie oraz szacunku i umiłowaniu Ojczyzny. Po chwili Pani Dyrektor wraz z uczniami zaczęli recytować wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Zakończono recytację, a na placu zapanowała wielka cisza. Wśród tej ciszy zgromadzeni usłyszeli komendę „baczność” i zaczęli śpiewać Hymn Polski, najważniejszą i najpiękniejszą pieśń każdego Polaka. Wśród zgromadzonych panowało ogromne skupienie i jednocześnie radość, że możemy być dumnymi Polakami.

Ci, którzy zwróceni byli twarzą w kierunku ulicy Łęczyckiej widzieli przechodniów zatrzymujących się na chodniku po przeciwnej stronie i wraz z uczniami śpiewających hymn. Tak zakończyła się jedna z piękniejszych uroczystości w naszym kraju.