Święto zmarłych

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” – Ks. Jan Twardowski

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w czwartek 28 października uczniowie klasy Ic wybrali się na krośniewicki cmentarz.

Dzieci z wychowawcą (p. Małgorzatą Wiśniewską) i nauczycielem świetlicy szkolnej ( p. Hanną Nowak) odwiedziły groby osób związanych z dziejami naszego miasta. Zapalając symboliczny znicz, wysłuchały opowieści o ich życiu, dowiadując się między innymi o historii rodziny Rembielińskich oraz o tym, komu zawdzięczamy powstanie Muzeum w Krośniewicach. Dzieci zapaliły również znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na grobach poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Dzięki tak spędzonym chwilom dzieci uczciły pamięć o tych, którzy już od nas odeszli, kultywując tradycję związaną z tym świętem.