WYCIECZKA DO PERNY

20 października 2021 r. uczniowie klas IIa i IIb uczestniczyli w lekcji przyrody w ,,Leśnej Klasie’’ w Pernie. Przed wyjazdem ustaliliśmy zasady zachowania w lesie i w autobusie. Na miejscu przywitał nas Pan Andrzej Franek, leśniczy z Nadleśnictwa Chrosno i interesująco opowiadał o roślinach, zwierzętach i grzybach występujących w lesie. Uczniowie mieli możliwość podsumować i utrwalić wiedzę zdobytą na lekcjach w szkole, rozpoznać gatunki drzew i krzewów w ich naturalnym środowisku a także poznać wiele ciekawostek i nowych roślin np. topinambur – słonecznik bulwiasty, kwiat kwitnący jesienią. Pan leśniczy udzielał wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci. Podczas spaceru jesienny las zachwycał kolorami a spadające liście tańczyły na wietrze. Następnie zapłonęło ognisko i każdy mógł upiec sobie kiełbaskę. Na leśnej polanie odbyły się gry i zabawy ruchowe integrujące uczniów. Na zakończenie podziękowaliśmy panu leśniczemu za spotkanie, a dzieci otrzymały upominki w postaci ,,Małego poradnika grzybiarza’’ i szkolną linijkę ozdobioną sylwetami ptaków. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To była bardzo ciekawa lekcja.

Opiekunami uczniów podczas wycieczki były panie: Ewa Kubiak, Agnieszka Kolasińska, Aleksandra Marciniak i Maria Lewandowska.