Zaśpiewajmy Jezusowi dziś

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś, niech kolęduje z nam cała ziemia,

zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś, niech kolęduje z nami cały świat”

Dnia 20 grudnia po raz drugi wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział we wspólnym kolędowaniu. Spotkanie rozpoczęło się kolędą pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” i powitaniem Maryi z Jezusem i Józefa w otoczeniu aniołów.

Następnie usłyszeliśmy przygotowane wcześniej przez poszczególne klasy kolędy m. in. „Dzisiaj w Betlejem”,, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „ Jest taki dzień”, „Lulajże Jezuniu, „Gdy się Chrystus rodzi” oraz pastorałki „Od serca do ucha”, „Świeć gwiazdeczko mała świeć” czy „Był pastuszek bosy”. Pięknie zaśpiewane, wprowadziły nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dyrektorzy i nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla swoich uczniów niespodziankę i również włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd. Przy akompaniamencie gitary (pan dyrektor Zbigniew Kacprowicz) zaśpiewali dwa utwory „Cichą noc” i „Gdy śliczna Panna”. Uczniowie występ swych nauczycieli nagrodzili gromkimi brawami.

Na koniec spotkania pani dyrektor Anna Banasiak podziękowała wszystkim za udział we wspólnym kolędowaniu i złożyła świąteczne życzenia. Ksiądz Dziekan Tomasz Jackowski dołączył się do życzeń i pogratulował występującym zdolności wokalnych.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania i zapraszamy za rok.

• oprawa muzyczna: Waldemar Hyzopski

• prowadzenie i słowo wprowadzające: Aleksandra Grzelak

• dekoracja: Małgorzata Wiśniewska, Agnieszka Kolasińska,Tomasz Sobczak.

Zdjęcia