Wyłoniono Mistrza Ortografii

Po raz drugi odbył się konkurs ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach". W tym roku szkolnym udział wzięło 17. uczniów z klas siódmych i ósmych, którzy 12 grudnia 2019 roku chwycili za pióra, by zmierzyć się z tekstem pt. "Marzenia o wagarach". Nadrzędny cel konkursu to popularyzowanie i pogłębianie zasad polskiej ortografii, która jak wiemy, do najłatwiejszej nie należy. Tegoroczny tekst okazał się dla uczniów bardzo trudny, dlatego bezbłędnej pracy nie było. Ochotnicy musieli poradzić sobie z "ciemięstwem i hegemonią nauczycieli" oraz z własnymi "marzeniami i mrzonkami", dotyczącymi wiosennych wagarów. Pierwsze miejsce i tytuł "Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach" przypadł Alicji Wiśniewskiej - uczennicy klasy VII, która zdobyła 91 punktów. Tuż za nią uplasowali się: Kacper Patelak ( 86 punktów ) i Anna Woźniak ( 81 punktów ) - uczniowie klasy VIII. Konkurs przygotowany został przez: p. Urszulę Herłazińską, p. Edytę Krygier i p. Monikę Pachlińską.