Dzień Życzliwości w naszej szkole

Przez cały tydzień od 18.11 do 22.11. świetlica szkolna wraz z biblioteką przygotowywały się do Światowego Dnia Życzliwości ,który obchodzony jest 21 listopada. W szkole został ogłoszony konkurs na najżyczliwszego ucznia z każdej klasy. Podczas zajęć świetlicowych rozpoznawaliśmy cechy prawdziwego przyjaciela, kształtowaliśmy postawy empatii, sposoby radzenia sobie w trudnych i konfliktowych sytuacjach. Ułożyliśmy dekalog człowieka życzliwego i uczyliśmy się dobrych manier i magicznych słów: proszę ,przepraszam, dziękuję. Szczególnie w tych w dniach w szkole panował uśmiech i dobre słowo, wszyscy byli dla siebie mili, życzliwi i serdeczni. W ramach ,,Czytelniczej Sztafety Szkół” tydzień życzliwości połączony został z akcją biblioteczną promującą czytelnictwo. Nauczyciel biblioteki oraz wychowawcy świetlicy chodzili po klasach i czytali ciekawe fragmenty książek. Na korytarzu szkolnym dzieci układały książkowego węża i budowały piramidę z książek. Książkowa piramida wskazywała hasło: Dość na komputerze grania , bierz się szybko do czytania. W ten symboliczny sposób książka weszła do naszej szkoły. Uczniom podobała się taka forma zajęć. Było zabawnie, wesoło i kreatywnie.

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieZdjęcia.