Co się dzieje w naszej świetlicy?

Świetlica stanowi „serce szkoły”, to miejsce dla wszystkich uczniów. Tu dzieci spędzają czas przed lekcjami i po zakończonych zajęciach. Mogą odrobić lekcje, zjeść obiad i aktywnie spędzić czas w oczekiwaniu na powrót do domu. Mimo, iż często przychodzą zmęczeni, to nie mają ochoty na bezczynność. Twórczy wychowawcy świetlicy mają wiele pomysłów na organizowanie ciekawych zajęć. Rozwijają w dzieciach kreatywność i zdolności manualne, kształtują w nich pozytywne cechy i zachowania oraz rozwijają umiejętność komunikowania się. Codziennie dzieci uczestniczą w zajęciach plastyczno- technicznych, literackich i innych. Mają też czas na swobodne zabawy. Wykonane przez dzieci prace artystyczne trafiają na wystawę, która pełni również funkcję edukacyjną.

Od lat bierzemy udział w Programie dla szkół „ Owoce i warzywa , mleko i produkty mleczne”, dlatego też aktywnie propagujemy zdrowe odżywianie. Uczniowie klas starszych tradycyjnie przygotowali zdrowe, kolorowe kanapki. Podążając ich śladem uczniowie klasy II B samodzielnie przyrządzili na drugie śniadanie koreczki owocowe i świeże, apetyczne kanapki . Uczymy dzieci postaw patriotycznych i wspólnie przygotowujemy gazetki okolicznościowe : z okazji Dnia Nauczyciela, Dnia Wszystkich Świętych ,Narodowego Dnia Niepodległości. Na ogólnopolską akcję „ Szkoła do hymnu” , przygotowaliśmy dla uczniów i nauczycieli kotyliony. 11 listopada wręczaliśmy kotyliony uczestnikom uroczystej mszy św. w Kościele Parafialnym.

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieZdjęcia