Wycieczka do Płocka

22 maja 2019r. uczniowie. klasy IIb i IIc odbyły wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem programu był spektakl teatralny pt. „Pinokio” w Płockim Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Zabawna i poruszająca historia chłopca wystruganego z drewna, z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych widzów. Ta bajkowa opowieść wywołuje duże emocje-od radości do smutku . Czy w głównym bohaterze i jego postępowaniu nie odnajdziemy siebie i swoich marzeń? Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Płockim Ogrodzie Zoologicznym. Spacer i bezpośredni kontakt z żywą przyrodą wywoływał wśród dzieci dużo zachwytu .Natychmiast uruchomili swoje aparaty fotograficzne aby utrwalić na zdjęciach spotkane zwierzęta. Uczniowie uczestniczyli także w lekcji edukacyjnej ,,Na tropach zwierząt’’ . Uczyli się rozpoznawać tropy zwierząt gospodarskich i leśnych. Lekcji towarzyszyły pokazy zwierząt egzotycznych. Wizyta w ZOO była dla dzieci nauką i zabawą. Za chwilę z okien autokaru pożegnaliśmy królową polskich rzek Wisłę i zadowoleni wyruszyliśmy w powrotna drogę do domu. Dziećmi w czasie wyjazdu opiekowały się wychowawczynie Agnieszka Tylak , Joanna Miszczuk i Maria Lewandowska.