Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi to jedno z najważniejszych świąt ekologicznych. Uroczystość tą stworzono, by skłonić wszystkich ludzi do zatrzymania się i zastanowienia nad losem planety, na której żyjemy. Ziemia to nasze wspólne dobro, dlatego wszyscy muszą się troszczyć o jej środowisko naturalne. Celem tego święta jest dążenie do tego , aby jak najwięcej osób skłonić do refleksji nad tym, co należy robić, aby nie popełniać błędów i chronić Ziemię. Ważna jest też świadomość ludzi, że jest to także miejsce życia innych organizmów, a przede wszystkim zwierząt i roślin, którym coraz trudniej jest z nami żyć.

W naszej szkole także obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wśród uczniów klas 4-8 został ogłoszony i przeprowadzony konkurs przyrodniczo – plastyczny na transparent, a tematem przewodnim były „Zagrożone gatunki”. Udział w konkursie wzięło ponad 150 uczniów. 27 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs, a następnie uczniowie z transparentami udali się na happening ulicami Krośniewic promując wśród mieszkańców treści ekologiczne.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce:

transparent 1 - autorki: Gabriela Albińska, Maria Kłaniecka i Wiktoria Gabrychowicz z klasy 8b

transparent 2 – autorka: Patrycja Cieślachowska z klasy 6a

II miejsce:

transparent 1 – autorki: Martyna Błaszyk, Amelia Matczak, Wiktoria Starosta i Kamila Śliwińska z klasy 5b

transparent 2 – autorzy: Maja Maślanka, Patrycja Kwiatkowska, Kuba Nowicki i Ines Zagajewska z klasy 7b

III miejsce:

transparent 1 – autorka: Weronika Winczewska z klasy 5b

transparent 2 – autorki: Maria Anuszkiewicz, Maria Chmielecka i Natalia Madalska z klasy 6b

transparent 3 – autorki: Natalia Badowska i Kinga Sierocka z klasy 7a.

Organizatorkami konkursu i happeningu były panie: Edyta Komorowska, Anna Gabrychowicz i Anna Bartniak.

Dzień Ziemi 2019 Artykuł