Dzień Zdrowego Śniadania

Uczniowie klasy IIc wspólnie z wychowawczynią p. A. Tylak i nauczycielami ze świetlicy p. J. Miszczuk i p. A. Morawską włączyły się do Ogólnopolskiego Dnia Zdrowego Śniadania w ramach realizacji programów: Śniadanie Daje Moc i Akademia Zdrowego Żywienia.

Warsztaty kulinarne odbyły się 7 listopada 2018r. w świetlicy szkolnej. Zajęcia praktyczne poprzedziła pogadanka na temat zasad zdrowego żywienia, dokładnie omówiliśmy piramidę zdrowego żywienia ,przeczytaliśmy RECEPTĘ NA ZDROWIE, wybraliśmy przepisy na pomysłowe kanapki. Następnie przystąpiliśmy do przyrządzania śniadania, a potem wspólnie degustowaliśmy drugie śniadanie z kubkiem ciepłego kakao. Było smacznie, pysznie i bardzo miło tego dnia. Zachęcamy również rodziców, aby jak najczęściej przygotowywali wspólne posiłki wraz ze swoimi dziećmi, jest to doskonała okazja do bycia razem.