Europejski Tydzień Sportu

W sobotę 29 września 2018 roku, nasza szkoła we współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zorganizowała w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu – Turniej Piłki Halowej Drużyn Mieszanych dla klas IV-VIII. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w Turnieju w charakterze kibiców i ochoczo zagrzewali swoich starszych kolegów do gry. Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00 a zakończył krótko po godzinie 13:00. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach – Zbigniew Kacprowicz. Jako inicjatorzy Turnieju głos zabrała: Anna Gabrychowicz nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach oraz kierownik hali sportowej Miłosz Gawrysiak. Przypomnieli zasady gry i przedstawili harmonogram imprezy. W rozgrywkach wzięło udział 14 klas: trzy klasy IV, trzy klasy V, trzy klasy VI, dwie klasy VII i trzy klasy VIII. Wszystkie drużyny grały systemem każdy z każdym w swoich kategoriach wiekowych. W polu gry znajdowało się pięciu zawodników i bramkarz. Dodatkową regułą wprowadzoną w rozgrywkach było obowiązkowe uczestnictwo w każdej drużynie przynajmniej jednej zawodniczki, której strzelony gol przeciwnikowi liczył się podwójnie. Podczas rozgrywek zdarzyły się tylko dwie takie sytuacje, kiedy to zawodniczka trafiła bezpośrednio do bramki przeciwnika, dając tym samym swojej drużynie po 2 pkt. za każdy rozegrany mecz. W czasie rozgrywek prowadzony był konkurs na najlepiej dopingująca klasę podczas turnieju. Okazała się nią klasa IIIa, której wychowawczynią jest pani Romana Kłopska. Klasa przyniosła najwięcej własnoręcznie wykonanych transparentów, plakatów promujących aktywność fizyczną oraz biało- czerwone szaliki flagi , megafon i trąbki. Przez całość imprezy aktywnie zagrzewali wszystkie klasy do gry. Po zakończonym Turnieju uroczystego wręczenia nagród w postaci pucharów, dyplomów oraz słodyczy dla każdej z drużyn i dla wszystkich uczniów naszej szkoły, dokonali Anna Banasiak, Zbigniew Kacprowicz oraz Katarzyna Miziołek- dyrektorzy SP nr 1 w Krośniewicach.

Nagrody ufundował nasz sponsor- Państwo Elżbieta i Radosław Szadkowscy. Na zakończenie wszystkim drużynom zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Podsumowanie rozgrywek:

Klasy IV: