Bezpieczne wakacje – spotkanie z ratownikami z WOPR-u z Płocka

Wakacje tuż, tuż …

Z tej okazji w dniu 18 czerwca br. Szkołę Podstawową nr 1 w Krośniewicach zaszczycili swoją obecnością ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płock, którzy przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-III oraz IV-VII na temat „Bezpiecznych wakacji ”.

Spotkanie miało na celu:

• kształtowanie bezpiecznych zachowań u dzieci podczas zbliżających się wakacji,
  • przybliżenie dzieciom wiedzy na temat występujących zagrożeń i sposobów ich unikania,
  • wskazanie niebezpieczeństw podczas sezonu letniego,
  • przypomnienie numerów alarmowych (Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej).

Podczas zajęć ratownicy WOPR omawiali podstawowe metody udzielania pierwszej pomocy, zasadę działania i posługiwanie się defibrylatorem, wskazali niebezpieczeństwa czyhające na dzieci podczas wakacji, przestrzegali o niebezpieczeństwach, jakie mogą wystąpić podczas sezonu letniego. Zademonstrowali podstawowy sprzęt ratowniczy a także przypomnieli numery, pod które należy dzwonić w razie jakichkolwiek sytuacji niebezpiecznych.

Ratownicy uświadamiali uczniów, że każda udana zabawa musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo wszystkim osobom biorącym w niej udział.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!